سجاد پورکیان

خلق مدل شغلی

#همایش #آموزشی

روزانه چندین نفر برای مشاوره شغلی یا تحصیلی به مرکز مشاوره مدرسه کسب و کار مراجعه می کنند. تقریبا همه در بازه سنی 18 الی 30 سال هستند. شاید سوالات...

خلق مدل شغلی
تا
تا
 

روزانه چندین نفر برای مشاوره شغلی یا تحصیلی به مرکز مشاوره مدرسه کسب و کار مراجعه می کنند. تقریبا همه در بازه سنی 18 الی 30 سال هستند. شاید سوالات اون ها، سوالات شما هم باشه...

 "ادامه تحصیل برم خارج از کشور یا بمونم؟ در حین تحصیل کار کنم یا روی تحصیل تمرکز کنم؟ رشته دانشگاهیم رو تغییر بدم یا نه؟ برم سربازی و زودتر به بازار کار برسم یا مقطع بعدی رو شروع کنم؟ آیا ازدواج با تحصیل و کار و سربازی و ... منافاتی نداره؟"

راستش رو بخواهید همه این سولات از یک خانواده هستند و یک پاسخ برای همه ی اونها وجود داره. پاسخی که در سوال زیر پیدا میشه:

⭕️شما می خواهید در ۴۰ سالگی کجا باشید؟⭕️

یعنی تا چشم انداز شغلی و تحصیلی خودتون رو ندونید هیچ مشاوری نمیتونه به شما پاسخ مناسبی بده.

✌️ تنها ۲ درصد از انسان های دنیا اقدام به ترسیم چشم انداز زندگی خودشون می کنند. همون موفق ترین ها...

✔️ چند سال پیش بعد از یک نظر سنجی در دانشگاه هاروارد مشخص شد ۲۰ درصد افراد موفق این دانشگاه کسانی بودند که به آینده شغلیشون فکر کرده بودند ولی ۵ درصدی که الان شاید اون ها دارن دنیا رو مدیریت می کنن کسانی بودند که آینده زندگی شغلی خودشون رو مکتوب کرده بودند.

❗️بسیاری از نارضایتی‌های شغلی افراد به عدم شناخت بازارکار مربوط نیست: این وضعیت نامطلوب به دلیل نداشتن شناخت کافی از خود آدمها است!

❕البته ترسیم این چشم انداز شغلی بدون شناخت شرایط فعلی شما ممکن نیست. پس لازمه تا شما به شناخت خوبی از خودتون یعنی وضعیت موجود برسید. بدونید چه مهارت هایی دارید، چه فرصت هایی در درون یا اطراف شما وجود داره و در یک کلام باید کشف کنید “مدل شغلی و سبک کاری مناسب شما” چیه...؟!!

 تدوین نقشه توسعه شغلی یعنی شناخت خود، چشم انداز ۴۰ سالگی و ترسیم گام های حرکت، ابزارهایی دارند که در فصل اول مدرسه تابستانه در اختیار شما قرار داده می شوند. ما در فصل خلق مدل شغلی، از همان ابتدای مسیر و با کمک منتورها، مشاوران و مربیان شغلی در کنارتان خواهیم بود تا نقشه توسعه شغلی خود را تدوین کنید.

✅ در نهایت هم باید شما گام های حرکت از وضعیت موجود (خودشناسی) به وضعیت مطلوب (چشم انداز ۴۰ سالگی) رو ترسیم کنید.

 

سرفصل های کمپ دو روزه:


- تدوین چشم انداز چهل سالگی
- برنامه ریزی مسیر شغلی
- تدوین بوم شخصی
ورود