سیصد و هشتاد و هشتمین نشست خانه فیلم همدان

#همایش #هنری

سیصد و هشتاد و هشتمین نشست خانه فیلم همدان در این رویداد فیلمی از صفی یزدانیان نمایش داده و نقد می‌شود. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان...

سیصد و هشتاد و هشتمین نشست خانه فیلم همدان
تا
تا
 

سیصد و هشتاد و هشتمین نشست خانه فیلم همدان

در این رویداد فیلمی از صفی یزدانیان نمایش داده و نقد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری استان همدان؛ «در دنیای تو ساعت چند است» نخستین ساخته بلند صفی یزدانیان در مقام کارگردان است که با بازی لیلا حاتمی، علی مصفا، اردشیر کاظمی و تعدادی از بازیگران بومی استان گیلان جلوی دوربین رفته است.

این فیلم داستان زنی را روایت می‌کند که بعد از بیست سال زندگی در فرانسه یک‌باره تصمیم می‌گیرد به ایران و به زادگاهش، شهر رشت سفری کند. فرهاد در رشت به استقبالش می‌رود و می‌گوید که آشنایی قدیمی است، اما گلی اصلاً او را به یاد نمی‌آورد.

صفی یزدانیان درباره شیوه انتخاب نام فیلم می‌گوید: «خیلی سال پیش «پاییز پدرسالار» مارکز را با ترجمه حسین مهری خوانده بودم و بعد هم کتاب را گم کردم، اما چندسطر از تک‌گویی راوی خطاب به محبوبش که به روال مارکز بیشتر طنینی شعرگونه دارد، در ذهنم مانده بود. نوشتن فیلمنامه که جلو رفت، دیدم چقدر بخشی از آن تک‌گویی برای عنوان این فیلم مناسب است. آن چند سطر چنان‌که در یاد من مانده چنین چیزی بود: «... کجاست عطر شیرین بیان نفست در این بوی گند غذای سرد؟ گل سرخت کجاست؟ عشقت کجاست؟ در دنیای تو ساعت چند است؟»

علاقمندان می‌توانند برای تماشا و نقد این فیلم روز چهارشنبه 23/10/94 ساعت 14 در محل سالن اجتماعات حوزه هنری استان همدان حضور یابند.

ورود